KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17067279

nr 1706 7279

Tore Nyberg

(1911-1993), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1927. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm

Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 2 juni 2025
kl 20:11:16

31/5 20:47:04 1      Vinnande bud

Tore Nyberg

Läs mer om Tore Nyberg